İnstagram Reels Video Boyutu Nedir ?
26 Şubat 2023

İnstagram Reels Video Boyutu Nedir ?

Instagram gönderileri, videoları, makaraları, IGTV ve hikayeleri için ideal boyutlar nelerdir?

İnstagram Reels Video Boyutu Nedir

Her tür Instagram gönderisinin, yüksek kalitede paylaşılması için kendi kabul edilebilir en boy oranı vardır. Yatay, dikey ve kare direklerin boyutları aşağıdaki gibidir:

  • Yatay: 1080×608
  • Dikey: 1080×1920
  • Kare: 1080×1080

Video boyutu açısından Instagram’da videolar çözünürlüğü düşürmeyecek ideal boyutlarda paylaşılmalıdır. Reels videoları Instagram’daki en popüler video formatı olduğundan, Instagram Reels video boyutu önemlidir. Instagram Reels video boyutu, profilinizi ziyaret eden kullanıcılara göz alıcı bir izlenim verirken profilinizin kalitesini korumak için 9:16 olmalıdır.

IGTV videoları için yüksek izlenme oranları için en boy oranlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Videonun kalitesini korumak için uygun boyutlar kullanılmalıdır. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için videonun kapak fotoğrafı da uygun şekilde ayarlanmalıdır. IGTV videoları için kapak fotoğrafı 420x654px boyutunda olmalıdır.

Instagram Reels videoları MP4 formatında ve maksimum 4 GB dosya boyutunda paylaşılmalıdır. Ayrıca videolar standart oranlarda paylaşılmalıdır. Instagram Reels videoları için uygun boyut, 9:16 en boy oranıyla 1080×1920 pikseldir. Instagram Reels kapak fotoğrafı da aynı en boy oranına sahip olmalıdır.

Son olarak, 24 saat süren instagram Stori, kullanıcıların en son gönderilerini takipçileriyle paylaşmaları için popüler bir özelliktir. instagram Hikayeleri için ideal boyut 1080×1920 pikseldir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir