Video İndirme Sitesi
14 Nisan 2022

Video İndirme Sitesi

Başlık

Video İndirme Programlarının Dezavantajları Neler?

Videolar gün içerisinde sürekli olarak karşımıza çıkan medya organları arasında yer alıyor. Geçmiş dönemde bilgilendirme, mesleki gelişim ya da haber amacıyla oluşturulan videolar artık daha çok eğlence amacıyla oluşturulmaya başlandı. Özellikle sosyal medya platformlarının hayatımıza girmesi bunda çok önemli bir etmeni oluşturuyor.

Sosyal medya platformları ile birlikte her gün onlarca video izlemeye başladık. Bazı videolar o kadar güzel oluyor ki indirip kişisel arşivimize katmak ya da farklı bir mecrada kullanmak istiyoruz. Bunun için de video indirme programı olarak tanımlanan uygulamaları kullanan kişiler var. Maalesef internet sitesinden direkt olarak indirmek yerine bu programları kullanmanın belli başlı dezavantajları yer alıyor.

Deneme Sürümü Sunan Programlar

Arama motorunu kullanarak video indirme programı hakkında yapacağınız araştırmalar sizleri belli başlı programlara yöneltecektir. Bu programların nasıl bir performans sergileyeceğini bilmeden birkaç tanesini indirip denemeniz gerekiyor. Ancak bu programlarda sıklıkla karşılaşılan sorunlardan bir tanesi uygulamaların deneme sürümü olarak karşımıza çıkması.

Programları indirip kurduğunuzda başarılı bir şekilde video indirme işlemlerini gerçekleştirdiğini görüyorsunuz. Ancak aradan belirli bir süre geçtikten sonra program indirme işlemini yapamaz hale geliyor. Pasif moda geçen uygulama deneme sürümünün tamamlandığını devam etmeniz için ücretli üyeliği kullanmaya başlamanız gerektiğini söylüyor. Bu da ciddi bir aksaklık anlamına gelmekte.

Kaliteli Video İndir İşlemi İçin Ücret Talep Edilmesi

Video indirmek için internet sitesini kullandığınızda deneme süreci gibi sorunlarla uğraşmanıza gerek olmamakta. Dilediğiniz gün, dilediğiniz kadar videoyu sisteme ekleyerek indirme işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz. Benzer bir durum video kalitesinde de geçerli.

Normal şartlar altında video indirme programı olarak hizmet veren uygulamalar videoları mevcut kalitesinde indirebiliyor. Ancak bilinçli olarak kalitede düşürmeye giden çok sayıda uygulama var. Uygulamalar videoları HD olarak indirmek için Premium üyelik almanızın gerekli olduğunu size söylüyor. Bu da her ay belirli bir ücret ödemek anlamına gelmekte.

Video indirme işlemi için siteleri kullandığınızda hiçbir ücret ödemenize gerek yok. İstediğiniz anda siteye girip linki siteye kopyaladıktan sonra indirme işlemlerini başlayabiliyorsunuz.

Programı İndirme Sürecinde Bulaşan Virüsler

Bilgisayarlarımıza program indirme işlemlerinde kullanabileceğimiz bazı güvenilir siteler bulunuyor. Bu siteler çok sayıda farklı programı sistemine ekleyerek indirme şansı sunmakta. Eğer video indirme programı arıyorsanız bu sitelere giderek bir program bulmayı tercih edebilirsiniz. Ancak çoğu kişi için ilk adres arama motorları oluyor.

Arama motorları üzerinden video indirme programlarını aramaya başladığınızda karşınıza çok sayıda farklı site çıkar. Bu sitelerde yer alan indirme dosyalarınıza tıkladığınızda bilgisayarınıza ne indiği konusunda bir bilginiz olmayacaktır. Doğru dosyayı indirip indirmediğinizi görmek için dosyayı açmanız gerekir. Eğer dosya virüslü ise açtığınız anda sisteminize bulaşacak ve cihazınızda çok önemli sorunlara sebep olmaya başlayacaktır.

Cihazlara Uygun Olmayan Program Sürümleri

Video indirme işlemleri için web sitesini kullandığınızda cihazınızın özellikleri tamamen önemsiz bir hale gelir. Eğer kullandığınız cihazda internet tarayıcısı bulunuyorsa rahatlıkla video indirme işlemlerine başlayabilirsiniz.

Tercihinizi video indirme programlarından yana kullanırsanız cihazınızın özelliklerini incelemeniz gerekiyor. Bilgisayar kullanıcıları için işletim sisteminin ne olduğu önem arz etmekte. Bazı sürümlerde uygun programları kullanma şansını bulamıyorsunuz.

İndirilecek olan video indirme programı mobil cihazlar için çok daha büyük bir sorun. Birçoğu mobil cihazlar için uygun olmadığından uygulama indirme mağazalarında bulunmuyor. Bunun yanında mobil cihazların işletim sistemlerine uymayan çok sayıda program var. Ancak web sitelerinde hiçbir zaman bu sorunu yaşamıyorsunuz.

Başlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Untitled